5x ING ARCH

Ve čtvrtek 14. června 2013 proběhla v Galerii Architektury Brno vernisáž výstavy diplomových prací absolventů ateliéru Jiřího Marka a Jana Mléčky FA VUT, výstava potrvá do 30.6.2013. Galerie je otevřena denně od 10 do 18 hod.

V úterý 9. července 2013 v 18.00 proběhne Dernisáž výstavy 5 x ING ARCH, kterou byl zahájen obnovený provoz Galerie Architektury Brno. Na dernisáži představí pět studentů Fakulty architektury při VUT v Brně své diplomové práce, které vznikaly pod vedením pedagogů Jana Mléčky a Jiřího Marka.

Konceptu a realizaci výstavy se ujal Akademický sochař Oldřich Rujbr, který je autorem kontroverzního brněnského “Orloje” na náměstí svobody. Díky kombinaci nadšení studentů a profesionálního přístupu Oldřicha Rujbra vznikla ojedinělá instalace, která posouvá prezentaci architektury na úroveň umělecké instalace.

Galerie Architektury byla od začátku 90tých let tradičním místem pro setkávání architektů, fanoušků architektury a designu. V závěru měsíce června byla po půl roce opět uvedena do provozu pod záštitou zřizovatele Nadace české architektury. Galerie se nachází na ulici Starobrněnské 18 a je zaměřena na prezentaci české architektury a designu v kontextu Evropy a Světa.

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: