ARCHIKULTURA 2015: Jakub SZCZĘSNY- ARCHI.KOMIX

Galerie Architektury Brno, Kabinet architektury Ostrava a Fakulta architektury VUT v Brně přináší do Brna unikátní výstavu komiksů Jakuba Szczęsneho, ve kterých se architekt nevšedním způsobem věnuje vysvětlení své tvorby. Zahájení výstavy archi.komixů Jakuba Szczęsneho pod názvem ARCHI.KOMIX proběhne ve středu 25. března 2015 v 17. hodin v Galerii MINI Fakulty Architektury VUT v Brně.

Výstava je součástí doprovodného programu výstavy KERET HOUSE, aneb jak zabydlet škvírku a ostatní projekty Jakuba SZCZĘSNEHO a festivalu ARCHIKULTURA 2015, který se sedmým rokem věnuje prezentaci současné světové architektury. Festival bude zahájen ve čtvrtek 2. dubna 2015 v 17. hodin v Galerii výtvarného umění Ostrava.

Kabinetu architektury se opět podařilo naplnit program festivalu zvučnými jmény architektonického světa. Z významných výstav je třeba uvézt Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann – život a dílo, Rozpínající se vesmíry ve smršťujících se stopách: NL Architects, nebo Stavby prodchnuté duchem: Masaharu Takasaki. Brněnský program festivalu ARCHIKULTURA 2015 bude pokračovat výstavou Rafi Segal. Architektura: Koncepty a formy, která bude zahájena za účasti Rafiho Segala 1. dubna 2015 v Galerii Architektury Brno v 18. hodin.“ dodává ředitel Galerie Architektury Brno Gabriel Kurtis.

Jakub Szczęsny – polský architekt, narozený v roce 1973, je spoluzakladatelem architektonického ateliéru Centrala. V létech 1993 až 2001 studoval na Fakultě architektury Varšavské polytechniky a taky na Escuela Tecnica Superior D’Arquitectura de Barcelona a Ecoled’Architecture Paris la Defense. Současně ve spolupráci se skupinou Studio DECO realizoval řadu interiérů pro obchody a soukromé byty. V roce 2001 spolu s Krzysztofem Banaszewskim, Małgorzatą Kuciewicz a Janem Strumiłło zakládá ateliér Centrala, jako sdružení, které chce působit hlavně na poli architektury staveb a interiérů, urbanismu a v neposlední řadě se chce rovněž zabývat architektonickou kritikou. Centrala je chápana jako jistý druh prostoru, kde dochází k výměně myšlenek a nápadů, jež Jakub Szczęsny působí také individuálně, mimo projekční sdružení, jeho práce vycházejí z konglomerátu solidní vědecké a umělecké přípravy.

Práce Szczęsného se vyznačují výjimečnou kreativitou a vtipem i tam, kde jiní architekti s ohledem na množství nepříznivých okolností ztrácejí náladu a raději své angažmá vzdávají. Nevyhýbá se komorním zakázkám, či dočasným instalacím, jeho výjimečný a hravý přístup mění tyto záležitosti v pozoruhodné a přitažlivé záležitosti se značným mediálním přesahem a společenským dopadem. Všemu dodávají na atraktivitě jeho kresby a komiksy, jimiž jednoduše a originálně vyjadřuje podstatu svých konceptů. S návrhy a pracemi Jakuba Szczęsného se můžeme setkávat nejen v jeho rodném Polsku, ale také v Izraeli, Palestině, Austrálii, Turecku, Německu, Indii a USA.

Výstava bude zahájena ve středu 25. března 2015 v 17:00 hodin v prostorách Galerie Mini v budově Fakulty architektury VUT v Brně, Poříčí 5, 639 00 Brno. Nad výstavou převzala záštitu Anna Olszewska, generální konzulka Polské Republiky v Ostravě.

FB událost výstavy:
https://www.facebook.com/events/1555716424718018/

Materiály v tiskové kvalitě ke stažení zde:
https://db.tt/2qh4bwiW

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: