ALTWASSER

Galerie Architektury Brno zve na vernisáž výstavy projektů vertikálního ateliéru Jana Mléčky a jeho studentů Fakulty architektury VUT v Brně pod názvem

ALTWASSER (NA CESTĚ DOMŮ)

Zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 16. června 2016 v 19.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno a bude otevřena denně od 10. do 18. hodin do 10. července 2016.

Výstava zkoumá pohraničí republiky jako krajinu s přerušenou kontinuitou lidských vztahů, pozastaveným rozvojem a nastiňuje potenciál její přeměny v prosperující území. Je tento návod ukrytý v stoletími prověřené zkušenosti?
V rámci Sudet se archetypálně vyskytuje několik krajinných aspektů. Přesouváme se na území vojenského újezdu Libavá, který svojí diverzitou dává příležitost s nimi pracovat. Poddolované území, vysídlené oblasti, stopa vzdělanosti a kultury, přírodní specifika. Projekt nabízí 20 vzájemně závislých řešení, které svojí rozmanitou mírkou řeší území od úrovně krajiny až po úroveň obydlí. Cílem projektu je najít vhodné řešení na dosídlení a obnovení krajiny na Libavé, které se dají aplikovat na území celých Sudet ale i v celé Evropě.
Libavá je demo verze znovu osídlení krajiny Sudet.

Autorský tým: Andrej Drgala, Michaela Domiňáková, Adam Hudec, Lukáš Karaba, Natálie Karásková, Roman Kekel, Adéla Kyselová, Tatiana Kobyliaková, Lenka Levíčková, Jan Mléčka, Mária Mušková, Alena Nekolná, Jan Schleider, Marek Svoboda, Petra Šebová, Kristýna Uhrová, Martin Valíček, Hana Valíčková, Jan Urbášek, Paulína Závacká, Tereza Zvolská, Ondřej Žvak

Kurátoři výstavy: Gabriel Kurtis, Martin Enev
Projekt byl podpořen z grantu Nadace české architektury.

Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: