Osamu Okamura: Navštivte své město: Proč je architektura důležitá?!

Zveme vás na přednášku a diskuzi architekta Osamu Okamury o Chicagské architektonické nadaci a o tom, jaké jsou dnes možnosti šíření povědomí o architektuře směrem k veřejnosti. Přednáška a diskuze se uskuteční 1.11. 2018 v 18:00 hod v Galerie Architektury Brno na Starobrněnské 18 v Brně.

Chicagská architektonická nadace se věnuje šíření dobré architektury již 52 let. Její programy navštíví ročně témeř 700 tisíc návštěvníků, 450 tisíc z nich se zúčastní architektonických exkurzí, 30 tisíc dětí projde vzdělávacími programy. Lodní architektonická exkurze centrem města patří mezi 10 nejvyhledávanější turistických atrakcí v celých Spojených státech. Nadaci tvoří 80 zaměstnanců, více než 500 dobrovolníků a 12 tisíc členů. Jak dnes mluvit o závažných architektonických tématech poutavým způsobem? A jak funguje jedna z největších a nejúspěšnějších architektonických kulturních institucí na světě?

Za podpory Komise J. Williama Fulbrighta v ČR – Fulbright-Masarykova stipendia – a Nadace české architektury, s velkým poděkováním Chicagské architektonické nadaci.

Osamu Okamura
Osamu je architekt, kurátor výstavy Shared Cites: Creative Momentum, programový kurátor v reSITE, korespondent publikačního družstva A10, člen Správní rady Nadace české architektury, přednášející na mezinárodní škole architektury ARCHIP / Architectural Institute in Prague, člen Komise rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru Rady MČ Prahy 7, certifikátor Registru uměleckých výsledků českých vysokých škol v segmentu Architektura a nominátor Ceny Evropské unie za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe – za Českou republiku. V letech 2005-2012 působil jako šéfredaktor architektonického časopisu ERA21, nyní je členem jeho redakční rady. V letech 2013-1017 byl programovým ředitelem mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE. V roce 2014 byl vybrán mezi New Europe 100 – sto výjimečných inovátorů ze střední a východní Evropy – časopisem Res Publica, společností Google a Visegradským fondem, ve spolupráci s Financial Times. V roce 2018 pracoval v Chicagské architektonické nadaci, s podporou Komise J. Williama Fulbrighta v ČR – Fulbright-Masarykova stipendia.

Fotografie:
01/ Chicagské architektonické centrum. Foto: Angie McMonigal.
02/ Hip hop architektonický kemp s Mikem Fordem. Foto: Chicagské architektonické centrum.
03/ Učebnice Žádné malé plány. Chicagská architektonická nadace, Chicago 2017.

Aktuální informace o programu sledujte na Facebooku.

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: