BAND/Mladá architektura španělského Katalánska

Galerie Architektury pokračuje v prezentaci současné evropské/světové architektury. Další výstava představí nastupující španělskou generaci architektů, katalánské studio BAND (Barcelona Architecture ´N´ Design). BAND překvapuje svěží a zajímavou tvorbou. Studio nedávno vzniklo fúzí tří architektonických kanceláří a spojuje pětici architektů (Josep Ferrando Bramona, Olga Felip spolu s Josepem Campsom a Eugeni Bach s manželkou Annou). Ti vycházejí z filozofie a atmosféry katalánské metropole. V jejich stavbách se spojuje místní kultura, podnikavost, úsilí, vzdělání i vášeň.

“Společným místem jejich tvorby je Katalánsko, Barcelona a Girona. Jejich tvorbu výrazně ovlivňuje krajinný potenciál, tradice a zvyklosti. Přes společný názor na architekturu je jejich tvorba jedinečná a různorodá.” podotýká jeden z kurátorů Rastislav Udžan.

“Architektonické seskupení BAND sbírá četná ocenění na světové scéně. Uznávaný časopis Wallpaper ve svém srpnovém čísle zařadil na seznam dvaceti nejnadějnějších mladých tvůrců a ateliérů z celého světa pro rok 2014 katalánskou dvojici Josep Camps a Olga Felip. A spnové vydání časopisu DOMUS publikuje svůj výběr nejlepších rekreačních domů, ve kterém nechybí rozšíření a přestavba víkendového domu Casa Anoro v obci Sant Esteve de Palautordera nedaleko Barcelony od architektů Anny a Eugena Bacha.“ dodává Gabriel Kurtis z Galerie Architektury Brno.

Výstavu ve spolupráci se členy volného tvůrčího uskupení BAND připravil Kabinet architektury a Galerie výtvarného umění Ostrava pro mezinárodní festival architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2014 v Ostravě. Kurátory této výstavy jsou Tadeáš Goryczka, Jaroslav Němec a Rastislav Udžan.

Výstava bude otevřena ve středu 24. září 2014 v 18.00 hodin v Galerii Architektury Brno na ulici Starobrněnské 18. Výstava bude v Galerii Architektury Brno přístupná denně od 10. do 18 hodin do 24. října 2014.

Po vernisáži se mohou návštěvníci těšit na nově otevřenou kulinarii MFG – Minimalistische Feste Gruppe – kulinarie bez kompromisů, která je přístupná přímo z haly Galerie architektury, nebo schodištěm z vnitrobloku za Poutníkem. Domácí kuchyně („osterie“ jako v Římě) využívající běžně dostupné městské čerstvé suroviny, podle francouzské, italské a moravské rodinné receptury. Předvádí souhru jídla, vína a prostředí v minimalistickém podání. Útulný, zcela nekuřácký prostor v srdci Brna, veranda, terasa a spolupráce s mladými absolventy fakult architektury v Brně a Ostravě slibují nevšední zážitek obnovy české kulinární tradice.

FB událost výstavy:
https://www.facebook.com/pages/MFG-Minimalistische-Feste-Gruppe/174822989267103?fref=ts

Materiály v tiskové kvalitě ke stažení zde:
https://www.dropbox.com/sh/l7sl8sap4c9oast/AAB1xD-MV21kKj-C3a_Sjvt2a?dl=0

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: