Nová architektura v Jižním Tyrolsku

Galerie Architektury Brno ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera a Kunst Meran im Haus Der Sparkasse přiváží do Brna výstavu „Nová architektura v Jižním Tyrolsku 2006-2012“. Výstava je volným pokračováním výstavy „Nová architektura Jižního Tyrolska 2000–2006“, která se setkala v roce 2006 s velkým úspěchem. Kurátoři cítili potřebu zabývat se tímto tématem podrobněji a zaměřit se na tuto dynamickou a inovativní architekturu, které je věnována stále větší mezinárodní pozornost. Vzhledem ke svému specifickému geopolitickému a kulturnímu významu je Jižní Tyrolsko skutečnou kronikou současné architektury.

Mezinárodní porota, jejímiž členy byli Flavio Albanese (IT), Wolfgang Bachmann (D), Bettina Schlorhaufer (A), Anette Spiro (CH) and Vasa Perović (SI), vybrala z 280 předložených projektů 36 nejzajímavějších, které jsou představeny na této výstavě.

Ve srovnání s první výstavou je patrné, že globální sociálně-ekonomické změny přinesly také zásadní posun v požadovaných příkladech. Tentokrát byl výběr založen na aktuálních tématech a hlavními předměty výstavy jsou nestabilnost, provizorní podstata věcí, příběh, čistota a otázka současného nového definování konceptu krajiny. V souladu s tímto pohledem byla výstava koncipována jako rozvíjející se poetický obrazový příběh.

Výstavu zahájí ředitel Galerie Jaroslava Fragnera v Praze Dan Merta 5. listopadu 2014 v 18 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno, výstavu bude možno shlédnout denně od 10 do 18hodin do 5. prosince 2014.

Pořadatelé:
Kunst Meran im Haus Der Sparkasse,
Galerie Jaroslava Fragnera,
Galerie Architektury Brno,
ve spolupráci:
Südtiroler Künstlerbund, Architekturstiftung Südtirol
Výstava se koná v rámci projektu EX-CENTRIC

Materiály v tiskové kvalitě ke stažení zde:
https://www.dropbox.com/sh/r6sofolt58hysvc/AADg5Ny-RaTtlsxnuHx7SGgIa?dl=0

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: