OPEN CALL 2021

OPEN CALL 2021 VYHLÁŠENÍ

            Nadace české architektury vyhlašuje Open Call na výstavní projekty pro rok 2021.

            Nadace dlouhodobě podporuje a prezentuje architekturu jako nedílnou součást kultury a každodenního života lidí. Formou nadačních příspěvků finančně podporuje projekty zaměřené na výstavní a publikační činnost, přednášky, prohlídky a další akce v oblasti architektury, jak pro odborníky, tak zejména pro širokou veřejnost. Nadace je zřizovatelem Galerie Architektury Brno.

            Záměrem Výběrového řízení je výběr kvalitních výstavních a komerčních prezentací, které budou vystaveny v prostoru Galerie architektury Brno mimo hlavní výstavní program. Galerie využívá vstupní halu a prostor galerie v druhém podlaží nadačního domu na ulici Starobrněnské 341/18 v Brně. Výstavy mohou využívat i obou prostorů zároveň. Galerie přímo sousedí s kultovní kavárnou Café Alfa, se kterou je možné prostory po domluvě krátkodobě propojit a otevřít tak celé 1 podlaží včetně venkovní terasy domu.

            Výběr projektů bude realizován prostřednictvím skupiny hodnotitelů sestavené z členů správní rady nadace, externích odborníků a zástupců provozovatele galerie. Vítány jsou projekty s doprovodným programem ve formě přednášek, diskuzí, workshopů, aj.

            V případě komerční prezentace Nadace české architektury nezaručuje finanční krytí projektu, v případě kvalitního výstavního projektu nadace poskytne výstavní prostor a lze požádat o nadační příspěvek v každoročním grantovém řízení NČA. (podání přihlášek leden 2021, v případě později vybraného mimořádného projektu lze udělit i mimořádný nadační příspěvek na podporu realizace projektu,).

Přihláška do Open Callu musí obsahovat:
            –           formulář žádosti
            –           Výstavní projekt (podrobný popis a grafické zpracování projektu)
            –           Životopis a portfolio autorů

Přihlášky včetně požadovaných příloh zasílejte elektronicky nebo písemně: Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18, 602 00 / E-mail: info@galeriearchitektury.cz
Mailové přihlášky odesílejte v jednom mailu, s předmětem Open call 2021 1. kolo

Podklady Open Call 21, přihláška, dokumentace prostoru galerie ke stažení: https://bit.ly/3gTxE7A

Komentáře nejsou povoleny.

Vytvořte si web nebo blog na WordPress.com

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: